- TIESTOLIVE

Tiëstolive, website for Tiësto fans, 100% without advertising or commissions, just for the pleasure of sharing information, official links for tickets, photos and videos after the concerts, its playlists, its music, albums, compilations coming from legal platforms - since 2009

Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015

Publié le 28 Mars 2015 par Tiëstolive - world of Tiësto in Tiësto Photos

Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015
Tiësto photos | Ultra Music Festival | Miami, FL - march 27, 2015

Tiësto date

| Ultra Music Festival |

Miami, FL

march 27, 2015

 

 Général Admission 3 days Tier 1 - $299.95

Général Admission 3 days Tier 2 - $379.95

Général Admission3 days Tier 3 - $449.95 

 

VIP 3 days 1149.95

Ultra Music Festival set times

 

Friday

MAIN STAGE
11:00 PM Tiësto
9:55 PM Avicii
8:50 PM Alesso
7:45 PM Afrojack
6:40 PM Dash Berlin
5:35 PM Oliver Heldens
4:45 PM 3LAU
4:00 PM AronChupa

CARL COX & FRIENDS
10:00 PM Carl Cox
8:00 PM Marco Carola
6:00 PM Adam Beyer vs. Ida Engberg
5:00 PM Hot Since 82
4:00 PM Jon Rundell

LIVE STAGE
11:00 PM Röyskopp
9:30 PM Chromeo
8:00 PM ODESZA
6:45 PM Todd Terje
5:30 PM RAC (Live)
4:00 PM Bakermat

RESISTANCE STAGE:
11:00 PM Maceo Plex
10:00 PM Tale Of Us
9:00 PM Dixon
8:00 PM Sasha
7:00 PM Guy J
6:00 PM Mano Le Tough
5:00 PM DJ Tennis
4:00 PM Totally Enormous Extinct Dinosaurs (DJ Set)

ULTRA KOREA:
11:00 PM Zeds Dead
10:00 PM GTA
9:00 PM Andy C
8:00 PM Excision
7:00 PM 12th Planet
6:00 PM Yellow Claw
5:00 PM Grandtheft
4:30 PM Raiden
4:00 PM Ksuke

STAGE 7:
11:00 PM Alvaro
10:00 PM Moti
9:00 PM Rebecca & Fiona
8:00 PM Adam Trigger
7:00 PM DJ Icey
6:15 PM Baby Anne
5:30 PM Los De La Vega
4:45 PM DJ Nate Campbell
4:00 PM Ranidu

UMF RADIO:
11:00 PM EDX
10:00 PM Marcus Schossow
9:00 PM Don Diablo
8:00 PM Syn Cole
7:00 PM Firebeatz
6:00 PM Michael Brun
5:00 PM Henrik B
4:00 PM VINAI

 

Saturday:

MAIN STAGE:
11:00 PM Axwell V Ingrosso
9:55 PM Hardwell
8:50 PM Armin Van Buuren
7:45 PM Martin Garrix
6:40 PM Steve Aoki
5:35 PM Fedde Le Grand
4:30 PM W&W
3:30 PM Blasterjaxx
2:30 PM Ansolo
1:30 PM Vicetone
12:45 PM Michael Calfan
12:00 PM Kryoman

CARL COX & FRIENDS:
10:30 PM Carl Cox
8:30 PM Loco Dice
7:00 PM John Digweed
5:30 PM Seth Troxler
4:00 PM MK
2:00 PM Eats Everything vs. Cassy
1:00 PM Yousef
12:00 PM Saeed Younan

LIVE STAGE:
11:00 PM Bassnectar
9:40 PM Die Antwoord
8:10 PM Big Gigantic
6:50 PM Kiesza
5:30 PM Clean Bandit
4:10 PM Gorgon City (Live)
2:50 PM Klingande (Live)
1:40 PM Anamanaguchi
12:50 PM Afrobeta
12:00 PM Litchfield

RESISTANCE STAGE:
10:00 PM Get Real
9:00 PM tINI
7:00 PM Joseph Capriati
6:00 PM Umek
5:00 PM Marco Bailey
4:00 PM Nic Fanciulli
3:00 PM Joris Voorn
2:00 PM Chus & Ceballos
1:00 PM Agoria
12:00 PM andhim

ULTRA JAPAN:
11:00 PM Cedric Gervais
10:00 PM Dirty South
9:00 PM Boys Noize
8:00 PM Deep Dish
7:00 PM Laidback Luke
6:00 PM Tchami
5:00 PM Galantis
4:00 PM Tommy Trash
3:00 PM Sunnery James & Ryan Marciano
2:00 PM MAKJ
1:00 PM Cash Cash
12:00 PM Rodrigo Vieira + Paciornik

STAGE 7:
10:45 PM Orjan Nilsen
9:30 PM Giuseppe Ottaviani
8:15 PM Solarstone
7:15 PM Jochen Miller
6:15 PM Sied van Riel
5:15 PM KhoMha
4:15 PM David Gravell
3:15 PM Dallas K
2:15 PM Ruben de Ronde
1:15 PM Ben Gold
12:00 PM Nifra

UMF RADIO:
11:00 PM Ookay
10:00 PM Antiserum
9:00 PM Brillz
8:00 PM Special Guest
7:00 PM Party Favor
6:00 PM Branchez
5:00 PM Crizzly
4:00 PM Bixel Boys
3:00 PM Kennedy Jones
2:00 PM Luminox
1:00 PM TWRK
12:00 PM Matoma

 

Sunday:

MAIN STAGE:
10:00 PM Skrillex
8:55 PM David Guetta
7:50 PM Steve Angello
6:45 PM Knife Party
5:40 PM Nicky Romero
4:35 PM DJ Snake
3:30 PM Robin Schulz
2:30 PM Cazzette
1:30 PM Matthew Koma
12:45 PM Mykris
12:00 PM Tommie Sunshine

A STATE OF TRANCE:
10:00 PM Paul Van Dyk
8:30 PM Armin Van Buuren
7:00 PM Eric Prydz
5:45 PM Andrew Bayer
4:30 PM Markus Schulz
3:15 PM Andrew Rayel
2:00 PM MaRLo
1:00 PM Heatbeat
12:00 PM Mark Sixma

LIVE STAGE:
10:00 PM Kygo
8:30 PM Porter Robinson
7:20 PM Netsky
6:00 PM Krewella
4:40 PM Claptone
3:30 PM ASTR
2:20 PM Breathe Carolina
12:00 PM Goldfish

RESISTANCE STAGE:
10:00 PM Jamie Jones
9:00 PM Art Department
8:00 PM The Martinez Brothers
6:00 PM Apollonia
5:00 PM Guy Gerber
4:00 PM Pete Tong
3:00 PM Martin Buttrich
2:00 PM Lauren Lane
1:00 PM Camilo Franco
12:00 PM TBA

ULTRA WORLDWIDE:
10:00 PM Bonobo (DJ Set)
9:00 PM The Magician
8:00 PM Tensnake
7:00 PM Cashmere Cat
6:00 PM Thomas Jack
5:00 PM Goldroom
4:00 PM Klangkarussell
3:00 PM Le Youth
2:00 PM Jauz
1:00 PM Solidisco
12:00 PM Jessie Andrews

STAGE 7:
10:00 PM Nora En Pure
9:00 PM Sleepy & Boo
8:00 PM Stefano Noferini
7:00 PM Dosem
6:00 PM RioTGeaR
5:00 PM Elio Riso
4:00 PM Antz
3:00 PM Arkatec
2:00 PM Rod B & Re Dupre
1:00 PM Maxum
12:00 PM Josefin Rosen

UMF RADIO:
8:30 PM Special Guest
7:30 PM Wiwek
6:30 PM Salva
5:30 PM Jack Beats
4:00 PM AC Slater
3:00 PM Milo & Otis
2:00 PM Valentino Khan
1:00 PM Carmada
12:00 PM Aryay

Commenter cet article